Selçuk Üniversitesi (SÜ), 19 ülkeden 150’yi aşkın uzman nükleer fizikçi bilim insanının katılımıyla gerçekleştirilen “14. Uluslararası Nükleer Yapı Konferansı, NSP2021”e ev sahipliği yaptı.

3 gün süren ve çevrim içi olarak düzenlenen konferans, Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Nükleer Fizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihal Büyükçizmeci başkanlığında gerçekleşti.

Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Bulgaristan, Cezayir, Çekya, Çin, Fas, Hindistan, İran, İtalya, İspanya, Japonya, Malezya, Ürdün, Pakistan, Polonya ve Rusya’dan 150’yi aşkın uzman nükleer fizikçi bilim insanının katılımıyla yapılan konferansta, 13 davetli konuşmacı ve 52 katılımcı konuşmacı nükleer fizik ile ilgili güncel bilimsel çalışmalarını sunarak paylaşma ve tartışma fırsatı buldu.

Davetli konuşmacılar ve katılımcılar, yeni ve güncel çalışmaları geniş katılımlı üst düzey bilimsel platformlara taşıma imkânı sağlayan Selçuk Üniversitesi Yönetimine, Konferans Başkanına, Bilim ve Düzenleme Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz