Elektromobil aracı “E-Babil” ile 15. TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında “Görsel Tasarım” kategorisinde birincilik ödülü ve “Tanıtım ve Yaygınlaştırma” ödülü alan Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Anka Teknik Mühendislik Takımı, lise öğrencileriyle bir araya geldi.

Selçuklu Fen Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programda, Takım kaptanı ve Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi Hasan Hüseyin Burhan, Makine Mühendisliği bölümü öğrencileri Mehmet Çetin ve Rana Karakaya, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencileri Mehmet Buğra Fırat ve Egemen Şahin ile Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Berkay Bolaç, öğrencilere üniversite, topluluk ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.

Programda, Anka Teknik Mühendislik Takımı, ebabil kuşundan esinlenerek tasarladıkları, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK), TEKNOFEST 2019 kapsamında düzenlenen yarışta ödül sahibi oldukları elektromobil aracı E-Babil’i tanıttı. 2 kişilik aracın, saatte 65 kilometre hıza ulaşabildiği ve 400 kilogram ağırlığa sahip olduğu belirtildi.

Anka Teknik Mühendislik Takımı, programda ayrıca, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde bulunan Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerini hakkında da öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz