Tüm dünyayı etkileyen bir virüs salgının gölgesinde yaşıyoruz yaklaşık yedi aydır. Bu süreçte gündemimizi de, gündelik hayatımızı da bu salgın belirledi ve bir süre daha bu böyle devam edecek gibi görünüyor. Rahatça bir arada vakit geçirebildiğimiz ‘yeni bir normale’ dönmek üzere beklerken, sizi evlerinizden bize katılmaya, Engelsiz Filmler Festivali’nde birlikte film izlemeye davet ediyoruz.

Festival’de sizi 46 film bekliyor

Programda 9 başlıkta, 27 kadın, 22 erkek yönetmenin 46 filmi sizi bekliyor. 12 Ekim Pazartesi günü 12:00’de Çocukları İçin I seçkisiyle başlayacak gösterimler, 18 Ekim Pazar gece yarısına kadar devam edecek. Filmleri eff2020.muvi.com adresinde ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Tüm Türkiye’den erişilebilecek Festival’de filmlerin tamamı sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı seçenekleri ile erişilebilir olacak. Filmlerin ardından yönetmen ve aktivistlerle yaptığımız söyleşileri de yine erişilebilir olarak takip edebilirsiniz.

Seyirci Özel Ödülü’nün sahibini belirleyin

Festival’in her zaman en çok ilgi gören bölümü Engelsiz Yarışma gösterimleri 12 Ekim Pazartesi günü 20:00’de başlayacak ve 17 Ekim Cumartesi günü 23:59’a kadar her gün yeni bir film gösterimde olacak. Gösterimler sonrası video oynatıcının sağ üst köşesinde yer alan daire içerisindeki ‘i’ simgesine tıklayarak oyunuzu kullanabilir ve Seyirci Özel Ödülü’nün sahibini belirleyebilirsiniz. Yarışma jürisinin kararlarıyla belirlenecek En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri ile birlikte Seyirci Özel Ödülü de 18 Ekim gecesi Festival’in YouTube hesabından paylaşılacak video ile ilan edilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz