Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesindeki Anka Teknik Takımı ve Robotik-Otomasyon-Kontrol Araştırma Laboratuvarı’nı (RAC-LAB) ziyaret etti. Özçelik, ziyarette çalışmalarla ilgili öğrencilerden bilgi aldı.

Prof. Dr. Özçelik, ülke olarak dışa bağımlılığı azaltma noktasında sorumluluk sahibi olduklarının altını çizerek, bu konuda savunma sanayii ile iş birliği protokolü imzaladıklarını hatırlattı. Protokolün, ilerde yapılacak çalışmalar için ümit vaat edici olduğunu belirten Özçelik, amaçlarının savunma sanayii şirketlerine projeler yapmak olduğunu, bununla hem ülkemizin gelişmesine katkı sağlanacağını hem de bu sayede öğrencilerin kendilerini yetiştirmesine imkan verileceğini ifade etti. Özçelik, öğrenci toplulukları ve takımlarının çalışma, proje ve faaliyetlerine büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Elde edilen başarı ve ödüllerin hem üniversite hem de öğrencilerin kendi gelecekleri için önemli bir kazanım olduğunu anlatan Prof. Dr. Özçelik, üniversite olarak öğrenci takımlarının düzenlenecek yarışmalara katılımı noktasında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Son olarak öğrencilere tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Özçelik, “Öğrencilerimizin kendilerini yetiştirme adına alanlarıyla ilgili program ve yazılımı bilmeleri gerekiyor. İnanıyorum ki bunun yanında her türlü teknolojik donanıma sahip olmaları da meslek hayatlarında büyük bir kazanım sağlayacaktır. Bu bağlamda üniversite olarak öğrencilerimizi geleceğe yetiştirme gayreti ve çabasında olacağız” dedi.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz