Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Adis Alagic ve Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u ziyaret etti.

Selçuk Üniversitesinin, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Aksoy, “Bizler, öğrencilerimizin güzel bir geleceğe sahip olması, kendi ayakları üzerinde durabilmesi için gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimizin bilgi hazinesini genişletmek ve onların iş hayatına hazır hâle gelmesi için bütün imkânlarımızı seferber ettik, etmeye de devam ediyoruz. Çünkü geleceğimiz onlara emanet.” diye konuştu.

Türkiye ile Bosna Hersek arasında güçlü bir birliktelik olduğunu belirten Büyükelçi Alagic de “Türkiye, zor zamanlarımızda hep bizim yanımızda yer aldı. Bu ziyaretlerin iki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Bizim için Selçuk Üniversitesi de Türkiye’nin öncü kurumlarından biri. Eğitim için Bosna Hersek’ten Konya’ya, Selçuk Üniversitesine gelen öğrencilerimiz, iki ülke arasındaki bağların daha da güçlenmesine vesile olacak.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz