Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyelerinin Konya Şeker Tesislerine yaptıkları teknik gezide Panagro Et ve Süt Entegre Tesisleri, Çumra Şeker Entegre Tesisi, Torku Atıştırmalık Ürünler Fabrikası, Ultra Seralar ziyaret edilerek Kurucu Başkanı Sayın Recep Konuk’un da katıldığı toplantıda üretim, sağlıklı gıda, gıda güvenliği ve tarım kooperatiflerinin önemi konuşuldu.

Teknik gezinin ardından aralarında Başkan Vekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zümrüt Begüm Ögel, Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Dr. Sema Ramazanoğlu, Uzman Dr. Ümmü Gülşen Öztürk ve Dt. Zülfiye Füsun Kümet’in de bulunduğu Kurul Üyeleri KGTÜ KİT-ARGEM laboratuvarlarını gezdi ve Anadolu Birlik Holding Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkan ve üyeleri ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş’in de katıldığı toplantıda Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş tarafından  KGTÜ’yü tanıtan bir sunum yapıldı.

Sunum sonrasında Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu’na üniversitemizin plaketini takdim etti.

Kaynak: KGTÜ Kuramsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz