Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile Karatay Belediyesi arasında toplumsal yaşamı desteklemek, kırsalın ve kentin bir araya getirileceği, hayatın her anına dokunacak ortak çalışmaların gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla bir işbirliği protokolü imzalandı. Karatay Belediye Başkanı Sayın Hasan Kılca; şehirlerin geleceğe güvenle bakabilmeleri için üniversiteyle olan işbirliğinin önemine vurgu yaparak, “Bu protokol ile hizmetlerimiz çok daha fazla bilimsel altyapı ile hayata geçirilecek” derken, Rektörümüz Prof. Dr. Cumhur Çökmüş ise söz konusu protokol ile üniversitenin akademik birikiminin Karatay’da hizmete dönüşeceğine inandığını belirtti.

Karatay Belediyesi ile üniversitemiz arasında toplumsal yaşamı desteklemek, taşra ve kenti bir araya getirmek ve hayatın her anına dokunacak ortak çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla bir işbirliği protokolü imzaladı. Söz konusu protokol ile üniversitemizin de desteği ile Karatay’ın kültürel, tarihi ve tarımsal potansiyelinin bilgiyle ürüne ve değere dönüştürülmesi, taşra ve kenti en elverişli şekilde bir araya gelecek projelerin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Kurumların ortak proje geliştirmesi, araştırma ve eğitim faaliyetleri düzenlemesi, konferans, fuar, seminer ile çalıştay gibi etkinlikler yapılmasının yanı sıra kurumlar arasındaki ilişkileri de güçlendirecek işbirliği protokolü, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş tarafından Karatay Belediyesi’nde imzalandı.

Protokolü ve işbirliği kapsamında yapılacak çalışmaları değerlendiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bilginin üretildiği üniversitelerin söz konusu birikimden faydalanmak ve bunu hizmete dönüştürmek amacında olduklarını söyledi.

Başkan Hasan Kılca, yarınlara çok daha güvenle bakabilmek için bu işbirliğin önemli olduğuna vurgu yaparak, “Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile genel bir işbirliği protokolü imzaladık, bu protokolü çok önemsiyoruz. Çünkü belediye hizmetlerimizde bilimsel temeli olan ve bilimsel altyapısı olan çalışmalarımız daha da artacak. Bu birliktelikte bizlere destek olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bizler de Karatay Belediyesi olarak bilimsel çalışmaların gelişmesi ve şekil alması adına üniversitemize katkı sunacağız. Karatay’ımız büyük projelerle bayrağı taşıyan öncü ilçe olmaya devam edecek” dedi.

Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş ise ortaya çıkan işbirliği protokolü dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür ederek söz konusu protokol sayesinde bilimsel verilerin ışığında Karatay’da önemli çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, şunları kaydetti: “Karatay Belediyesi ile imzaladığımız protokol ile insan refahına katkı sunmayı ve belediyemizin daha iyi hizmet etmesini amaçlıyoruz. Buradaki temel yaklaşımımız, akademideki biriken bilginin ve teknolojinin belediye aracılığıyla hizmetlere yansımasıdır. Seracılık ve hayvancılık ile tarımın daha birçok alanında bilişim teknolojilerini uygulayacağız. Tüm ekibimizle teknolojik ve akademik destek vermeye hazırız. Protokolün Konya’mıza ve Karatay’ımıza hayırlar getirmesini diliyorum.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz