Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Araştırma Görevlisi Merve Alagöz “4th International EMI Entrepreneurship and Social Sciences Congress” etkinliğinde sunduğu bildiri ile en iyi bildiri ödülüne layık görüldü 

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Araştırma Görevlisi Merve Alagöz, 29-30 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “4th International EMI Entrepreneurship and Social Sciences Congress” etkinliğine katıldı.

Araştırma Görevlisi Merve Alagöz’ün, Prof. Dr. Figen Zaif danışmanlığında yürüttüğü “Kiralama İşlemlerinde Kullanılan Raporlama Esaslarının İşletme Finansal Yapısı ve Karlılığı Üzerine Etkileri: Uluslararası Perakende Sektörü Karşılaştırması” başlıklı bildirisi, kongreye katılan 250 bildiri arasından en iyi bildiri ödülüne layık görüldü.

 

Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İshak Özkan 9. Uluslararası Eğitim Denetimi kongresi’ne katıldı

5 – 7 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ana teması Eğitim, Yapay Zeka ve Hukuk olan  “9. Uluslararası Eğitim Denetimi Kongresi” nde  “Felsefe ve Yapay Zeka” konulu panele Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İshak Özkan  “İnsan Psikolojisi Yapay Zekalı Dünyaya Hazır mı? “ konulu sunumu ile panelist olarak katıldı.

 

Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş’ü makamında ziyaret etti

Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş’e iade-i ziyarette bulundu. Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır’ın da bulunduğu görüşmede Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde yürütülen eğitim-öğretim modeli, bilimsel araştırma faaliyetleri ve projeler hakkında Tuğgeneral Şakir Uslu’ya bilgi verildi. Karşılıklı fikir alış verişinde bulunulan ziyaret fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

Psikoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Bengisu Büyükmumcu “9. Uluslararası Yükseköğretimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Araştırmaları” kongresine katıldı

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Araştırma Görevlisi S. Bengisu Büyükmumcu, 15-17 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da Marmara Üniversitesi tarafından düzenlenen “9. Uluslararası Yükseköğretimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Araştırmaları” kongresine katıldı. S. Bengisu Büyükmumcu kongrede, “Üniversite Öğrencilerinde Beden İmgesi: İşlevsel Olmayan Tutumlar, Algılanan EbeveynTutumları ve Sosyal Karşılaştırma Yöneliminin Yordayıcılığı” başlıklı çalışma ile sözlü sunum gerçekleştirdi.

Kaynak: KGTÜ Kuramsal İletişim Koordinatörlüğü 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz