Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin yanı sıra Teknik Bilimleri Meslek Yüksek Okulu, döner sermaye kapsamında sundukları sektörel hizmetler listesi yayınlandı.

Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar, Çevre, Elektrik Elektronik, Jeoloji, İnşaat, Maden, Makine, Metalürji ve Malzeme Bölümleriyle toplamda 381 sektörel hizmet verirken, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesindeki Mimarlık Bölümü ve Şehir ve Bölge Planlama 34 sektörel hizmet veriyor. Öte yandan Teknik Bilimleri MYO İnşaat Teknolojisi Bölümü toplamda 120 sektörel hizmetle bölge ekonomisine katkı sağlıyor.

Test, analiz, proje danışmanlığı, eğitim, projelendirme, yazılım, bilir kişilik, teknik rapor hazırlama, etüt rapor yazımı, mimari tasarım ve danışmanlık şeklinde hizmet veren birimler yaptıkları nitelikli çalışmalarla bölge sanayisine katkı sağlamanın yanı sıra tecrübelerini de sektöre aktarıyor. Bununda hem Konya hem de ülke ekonomisi için getirisinin önemli düzeyde olduğu düşünülüyor.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletiim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz