Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN), tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid19) nedeniyle 6 Nisan 2020 itibariyle uzaktan öğretime başladı.

Bu kapsamda öğretim süreçlerinin kesintiye uğratmadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için alt yapı çalışmalarını tamamlayan Konya Teknik Üniversitesi, 2019/2020 Bahar dönemi 2 bin 743 ders için ilk 5 günde 443 öğretim elemanı tarafından hazırlanan, 2 bin 408 senkron/asenkron ders kaydı, 9 bin 649 ders içeriğini, ön lisans, lisans, tezli yüksek lisans, tezsiz yüksek lisans ve doktora olmak üzere toplam 14 bin 015  öğrencinin erişimine açtı.

Bunun yanı sıra uzaktan öğretim çalışmalarını sosyal medyada takip eden ve katılımda bulunmak isteyen diğer üniversite öğrencilerine de kapılarını açacak olan Konya Teknik Üniversitesi, dersi veren öğretim elemanlarının kabul etmesi durumunda dışarıdan istekte bulunan öğrencilerin de misafir öğrenci olarak eş zamanlı derslere katılmasının imkân tanıyacak.

Günlük 7 bin 20 ziyaretçi ortalaması ile 222 bin 551 sayfa görüntüle ulaşılan ve titizlikle yürütülen bu süreçte öğrenciler, http://ktun.edu.tr/uzaktanegitim/index adresi üzerinden uzaktan öğretimle ilgili tüm soru ve sorunlarla ilgili bilgilendiriliyor. Ayrıca https://lms.ktun.edu.tr/login/index_auth.php adresi üzerinden sisteme giriş yapan öğrenciler; öğretim elemanları tarafından hazırlanan tüm ders materyalleri, sunum ve video görüntülerine ulaşabildiği gibi, hem dersin öğretim elamanı hem de sınıf arkadaşlarıyla soru-cevap/tartışma, sohbet bölmeleri ile etkileşimlerde bulunabiliyorlar.   

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz