Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Konya’daki sanayi ziyaretleri kapsamında, Helvacızade Grubu’nun Zade & Zade Vital Ar-Ge merkezi ve üretim tesislerini ziyaret etti.

      

Rektör Özçelik, Helvacızade Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kulu ve İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi Ar-Ge ve Ruhsatlandırma Müdürü Yasemin Gödekoğlu’ndan bilgi aldı. Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karaman ve Dr. Öğr. Üyesi Mevlüt Türköz’ün eşlik ettiği ziyarette Prof. Dr. Özçelik, Helvacızade Grubu bünyesindeki Zade & Zade Vital Ar-Ge merkezleri ve üretim tesislerinde incelemede bulundu.

Rektör Prof. Dr. Özçelik, Konya sanayisinin farklı sektörlerde önemli bir güce sahip olduğunu söyledi. Üniversite-sanayi iş birliğini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Prof. Dr. Özçelik, bu kapsamda gerçekleştirilen ziyaretlerde de Konya Teknik Üniversitesi öğrencilerinin uygulama sahalarında staj yapma imkanlarını sağlamaya çalıştıklarını aktardı.

Helvacızade Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, kuruluşu yaklaşık 135 yıl öncesine dayanan Helvacızade Grubu olarak üniversite-sanayi iş birliğine büyük önem verdiklerini dile getirdi.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz