Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN), Türkiye’nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde ön değerlendirme sonuçlarına göre, açıklanan 11 kategoride 24 takım ve 1 bireysel katılımla yarışacak. KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesindeki 12 öğrenci takımının ön değerlendirme sonuçları ise 20 Mayıs 2020 tarihinde açıklanacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Türkiye’de milli teknoloji geliştirmesi konusunda kritik rol oynayan kuruluşlar tarafından desteklenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, bu yıl 22-27 Eylül 2020 tarihinde Gaziantep’te düzenlenecek.

Toplumda teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanında yetişen insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST 2020 kapsamında, gençlerin geleceğin teknoloji üzerine çalışmalarını desteklemek için 23 farklı kategoride teknoloji yarışmaları gerçekleşecek.

ÖN ELEMEYİ GEÇEN TAKIMLARA 4 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE DESTEK

Türkiye’de gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerini artırmayı hedefleyen TEKNOFEST’te, yarışmanın ön eleme aşamasını geçen takımlara 4 Milyon Lira’nın üzerinde malzeme desteği verilecek. Gaziantep’te düzenlenecek yarışmada, dereceye giren takımlar ise toplamda 3 Milyon Lira’yı aşkın ödülün sahibi olacak.

TEKNOFEST ‘18’ ve ‘19’da önemli başarılara imza atan Konya Teknik Üniversitesi, TEKNOFEST 2020 yılında da başarısını artırmayı amaçlıyor. Başarıyı gelenek haline getiren KTÜN öğrenci takımları, bu yıl düzenlenecek yarışmalarda önemli dereceler elde etmeyi hedefliyor. TEKNOFEST 2020 ön eleme aşamasını başarıyla geçen KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile KTÜN Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesindeki öğrenci takımları şu şekilde:

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Vatoz Takımı, Yeşil Kimya Takımı, RACLAB Nova Underwater Team, RACLAB-TAC, RACLAB Intelligent Traffic Control, RACLAB-Yakamoz, RACLAB, Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu (Bio Tech Takımı), Savtek Öğrenci Topluluğu (Elek-Drone Takımı ve Alesta Sualtı Takımı), Uzay Teknolojileri Topluluğu (Rota Roket Takımı, Rota-R Roket Takımı, KTUNSAT Model Uydu Takımı, Alpha Helikopter Takımı), RoboTR Force, SavZen, TechSOS, Sarsılmaz, Colossal Space, Mühendis Çift, BİLGİOKUR

Bireysel: Oğuzhan Erdoğan

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

AgroKARTAL, Seeder, AgroCV

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesindeki 12 öğrenci takımının ön değerlendirme sonuçları ise 20 Mayıs 2020 tarihinde açıklanacak. Bu 12 takımın da ön değerlendirmeyi başarıyla geçmesi halinde KTÜN, bu yıl TEKNOFEST’e 40’a yakın takımla katılım sağlamış olacak.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz