Bu yıl Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020’ye katılacak Konya Teknik Üniversitesi öğrenci toplulukları, Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ile ön değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Rektörlük toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karaman, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur, Genel Sekreter Recep Öztürk ve öğrenci topluluk danışmanları ile öğrenciler katıldı.

Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu adına Bio Tech Takımı, Uzay Teknoloji Topluluğuna bağlı Roket Takımı, Model Uydu Takımı ve Helikopter Tasarımı Takımı, Anka Teknik Topluluğuna Bağlı Elektro Mobil Otonom Araç ve İHA takımı, RACLAB Sirius, RACLAB Aybars, RACLAB Boran, RACLAB Nova ve YAZGİT takımının projeleri hakkında Rektör Özçelik’e bilgi verdi. Karşılıklı bilgi alışverişinin yapıldığı toplantıda, öğrencilerin ve akademik danışmanların önerileri dinlendi. Rektör Özçelik, konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunarak, her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Topluluklar katılacakları TEKNOFEST 2020’de, 10 takım ile Konya Teknik Üniversitesini temsil edecek. Topluluk üyeleri, her bir alanda güzel sonuçlar almayı hedeflediklerini belirtti.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz