Bir süredir dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan covid-19 virüs salgını nedeniyle normal hayat rutinlerinde yaşanan değişiklikler her iş ortamında olduğu gibi üniversitelerde de çalışma şartlarını ve ortamını değiştirdi.

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN), bu kapsamda derslerini web üzerinden başarılı bir şekilde gerçekleştirmeye devam ederken üniversite yönetim kurulu, senato ve stratejik plan toplantıları başta olmak üzere tüm toplantılar online yapılmaya devam ediyor.

Toplantılara makamında online başkanlık eden Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik; “Toplantılarımızı, pandemik virüsün toplum sağlığını tehdit etmemesi açısından, yöneticilerimizi ve toplumu korumak amacıyla uzaktan internet bağlantısı ile gerçekleştiriyoruz. Rutin ve ehemmiyet arz eden hizmetleri aksatmadan yerine getirmeye gayret ediyoruz. Sabır, kararlılık ve dikkat gerektiren bu sürecin en kısa zamanda normalleşeceğine inanıyoruz. Öğrenci ve akademisyen arkadaşlarımızla yüz yüze en kısa zamanda görüşmeler yapmak için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz