Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesindeki Bölüm ve Anabilim Dalı başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda uzaktan öğretim süreçleri ile bölümlerin akademik performanslarına yönelik değerlendirme ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanlarının iştirakiyle gerçekleşen toplantı da 2020-2021 öğretim yılı güz dönemi uzaktan öğretim süreçleri ile bölümlerin akademik performanslarına yönelik değerlendirmeler masaya yatırıldı. Bölümlerin taleplerinin de görüşüldüğü toplantıda ayrıca bölümlerin genel durumu hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

Konya Teknik Üniversitesi’nin alanında uzman akademik kadrosu, nitelikli lisans ve lisansüstü mezunlarıyla ülkemizin kalkınmasını destekleyecek alt yapıya sahip olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, “Üniversitemiz Konya Teknik Üniversitesi adı altında öğretim faaliyetlerine başladığında Mühendislik ve Mimarlık gibi köklü ve alanında uzman akademik kadroya sahiptir. Bunun farkında ve bilincinde bir üniversite olarak önemli projeler üretecek güçte olduğumuza inanıyorum. Teknik bir üniversitenin de böyle olması gerektiğine inancındayım. Bu zamana kadar önemli projeler yürüttüğümüzü de düşünüyorum. Öğretim üyelerimize gayretlerinden dolayı sizlerin vesileyle teşekkür etmek isterim. Tabi Anadolu’nun sanayi merkezi haline gelen Konya’da önemli bir misyon üstlenen üniversitemiz, Dünyanın küresel bir pazara dönüştüğü, ekonomi başta olmak üzere birçok alanda ülkeler arasında sınırların kalktığı ve sınırları bilginin gücünün tayin ettiği günümüz dünyasında, bilgiyi üreten ve ürettiği bilgiyi teknolojik ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde ürüne dönüştüren yüksek teknoloji üssü haline gelmesine katkıda bulunacak nitelikli araştırmalar yapılması ve bu araştırmalarla elde edilen bilginin sanayide uygulamaya koyulmasını sağlamak yönünde önemli hedefler koymuştur. Bu hedefler doğrultusunda üniversitemiz, toplum için bilim üreten üniversite olma anlayışıyla fiziki, akademik ve idari açıdan ‘Araştırma Üniversitesi’ olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz