Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından düzenlen 12. Devlerin Buluşması “Geleceğine Dokun” (TouchTheFuture) temasıyla başladı. 2 gün boyunca sürecek programda, sektörün önemli isimleri 11 oturumda bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşacak.

KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halil Cin Konferans Salonunda düzenlenen programın açılışına Konya Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bilgehan Kekeç, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Saadettin Erhan Kesen, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Peker, öğretim üyeleri, sektör temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

KTÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, programın açılışında yaptığı konuşmada, geçtiğimiz günlerde İdlib’te hava saldırısı sonucu hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diledi.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ”

Prof. Dr. Halkacı, programda “Geleceğine Dokun” (TouchTheFuture) temasıyla iş dünyasının farklı dallarından, uzman ve yetkin isimlerin öğrencilerle bir araya geldiğini söyledi. Bu tür programların öğrencilerin kariyer hedeflerinde yol haritası olması açısından önemli olduğunu ifade eden Halkacı, “Konya Teknik Üniversitesi olarak hedefimiz; teknik bir üniversite olarak nitelikli öğretim faaliyetlerini yürütmek, bunun yanı sıra nitelikli araştırmalar yapan, ülke katma değerine katkı sağlayan bir üniversite olmaktır. Çünkü günümüz dünyasında, bilgiyi üreten ve ürettiği bilgiyi teknolojik ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde ürüne dönüştüren toplumlar, güçlü hale gelmektedir. Bu bakış açısında üniversite olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız çalışmalarımızı da bu hedef doğrultusunda şekillendirmekteyiz” diye konuştu.

Konya Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dolunay Sarı ise Türkiye’nin sanayisiyle gelişmiş güçlü bir ülke olduğunu ifade etti. Bu gelişmenin Konya’ya yansıdığını, yüksek teknolojiyle sanayinin büyümeye devam ettiğini belirten Sarı, genç mühendislere, ileri teknoloji ve rekabetin hakim olduğu bu süreçte, büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü aktardı.

Konuşmaların ardından, programın düzenlenmesine katkıda bulunanlara, TEMA Vakfı aracılığıyla fidan bağışı yapıldığına dair sertifika takdim edildi.

11 oturumda gerçekleştirilecek programın ilk gününde, Akbank BT Uygulama Geliştirme Bireysel Ödemeler Ürün Yöneticisi Yusuf Kılınç, Pladis İnsan Kaynakları Müdürü Abdullah İlhan, Atiker Yazılım Eğitim Sorumlusu Emel Gözetlik, Türk Telekom TEDx Kaynak Yönetimi ve Proje Analizi Kıdemli Uzmanı Dr. Haluk Gökşen, Ar-Ge Teşvikleri ve Üniversite Sanayi İlişkileri Yönetici Evrim Özgül sunum gerçekleştirdi.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz