Konya Teknik Üniversitesinde (KTÜN), araştırmacılara yönelik Avrupa Araştırma Konseyi (Europan Research Council – ERC) Proje Başvurusu ve Bilgilendirme Toplantısı Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik’in katılımıyla gerçekleştirildi.

KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halil Cin Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Kuş, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Saadettin Erhan Kesen, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karaman ve öğretim elemanları katıldı.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, yaptığı konuşmada, ERC’nin öncül araştırma projelerini ve bu projeleri gerçekleştirecek olan bilim insanlarını sadece bilimsel mükemmeliyet kriterlerine göre bireysel bazda desteklediğini söyledi. ERC projelerinin Avrupa’da üniversitelerin en çok özen gösterdiği, saygın projeler arasında yer aldığını ifade eden Prof. Dr. Özçelik, “TÜBİTAK projelerinde önemli bir noktaya geldik. ERC projelerinde de önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Üniversite olarak iyi işler yapıyoruz. Bunu özellikle öğrenci projelerinde elde ettiğimiz derecelerle ispatlamaktayız. Tabi burada üniversitemiz öğretim elemanlarının gayretleri ve katkısı yadsınamaz. Konya Teknik Üniversitesi olarak gerek öğrenci gerekse öğretim elamanı bazında gerçekleştirilen projelerle önümüzdeki günlerde adımızdan söz ettireceğimize inanıyorum. ” diye konuştu.

Programda, Prof. Dr. Mustafa Ersöz tarafından ERC projelerine ilişkin başvuru ve bilgilendirme üzerine sunum yapıldı.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz