TEKNOFEST 2018’de Roket Yarışması “Yüksek İrtifa” kategorisinde birincilik başarısı gösteren Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Uzay Teknolojileri Topluluğuna bağlı Rota Roket Takımı, tecrübelerini Ankara Polatlı TOBB Fen Lisesi öğrencileriyle paylaştı. Lise Müdürü Ünal, TEKNOFEST 2020’ye lise düzeyinde katılım sağlayacaklarını belirterek, Konya Teknik Üniversitesinin TEKNOFEST’te elde ettiği tecrübelerini yerinde görmek amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.

  

Ankara Polatlı TOBB Fen Lisesi Müdürü İbrahim Özgür Ünal yaptığı açıklamada, Gaziantep’te düzenlenecek TEKNOFEST 2020’ye lise düzeyinde roket yarışması alanında hazırlandıklarını söyledi. Bu yönde, 9. sınıf öğrencisi Eren Berk Saç’ın roket çalışmalarını sürdürmekte olduğunu ifade eden Ünal, “Öğrencimizin, roket yapımıyla ilgili ilk deneyimi olacak. Bu kapsamda, Edebiyat öğretmeni Mine Tezel ve 9 ve 11. sınıf öğrencilerinden oluşan 6 kişi ile Konya Teknik Üniversitesinin TEKNOFEST’te elde ettiği tecrübelerinden istifade etmek için geldik. Daha önce yapılan çalışmaları yerinde görmek, ‘öğrencilerimizin eksikleri neler, hangi maddeleri, ne tür mekanizmaları kullanırsa daha sağlıklı roket yapabiliriz’ diye KTÜN’e teknik anlamda, bilgi alma amaçlı ziyaret gerçekleştirdik. İlgilerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, öğretim üyeleri ve üniversite öğrencilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ziyaret kapsamında, Uzay Teknolojileri Topluluğu Başkanı Oğuzhan Sarı “orta irtifa”, Roket ve Model Uydu Takım kaptanları Mehmet Bingül “alçak irtifa”, Rabia Nur Yılmaz “model uydu” konularında lise öğrencilerine bilgi verdi.

KTÜN Rota Roket Takımı, bu yıl Gaziantep’te düzenlenecek TEKNOFEST 2020’ye, Uzay Teknolojileri Topluluğu ile Topluluğa bağlı Rota Roket Takımı Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mevlüt Türköz ile Rota Roket Takımı Akademik Danışmanı Arş. Gör. Mevlüt Aydın öncülüğünde hazırlıklarına devam ediyor.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz