İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün “Hedef Olma Hedefsiz Kalma” projesi kapsamında uyuşturucuyla mücadele için hazırladığı Narkotik Eğitim Tırının Konya’daki ilk durağı Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi oldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından, madde kullanımı ve bağımlılıklarla ilgili doğru zannedilen yanlışlara dikkat çekmek, gençleri, ebeveynleri, eğitimcileri ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla başlatılan Narkotik Eğitim Tırı Projesi ile birçok ilde olduğu gibi Konya’da da gençlere ve öğrencilere  önemli bilgiler verildi.

Narkotik eğitim tırında eğitim programları, yaşanmış öykülerden derlenen belgesel drama eğitim filmleri, web ve sosyal ağlar üzerinden kurgulanan kampanya ve organizasyonlar #gerçekleri öğrenin konsepti ile paket bir programa dönüştürülmüş ve iller ziyaret edilerek öncelikle öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Narkotik eğitim tırı içerisinde oluşturulan eğitim modülleri ile madde bağımlılığı konusu, farklı boyutları ile işlenerek, gençler ve aileler üzerinde daha etkili ve kalıcı etkiler bırakılması hedeflenmektedir.

Narkotik eğitim tırında görevli polisler Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş’e tır içerisinde özel olarak oluşturulan eğitim salonunda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri, uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda bilgi verdi.

Kaynak: KGTÜ Kuramsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz