Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Toplantı Salonunda Dünya Kanser Günü kapsamında kanser hastaları için müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanları tarafından icra edilen müzik dinletisine kanser hastaları ve aileleri, bölüm doktorları, hemşireler ve hastane çalışanları katıldı.

Müzik dinletisinde hastalar isteklerini çaldırma imkanı da bularak gönüllerince eğlendiler ve etkinlikte kendilerini çok iyi hissettiklerini söyleyerek bu tür etkinliklerin devamının gelmesi isteklerini dile getirdiler.

Etkinlikte konuşan Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Murat Araz, “Kanserli hastalarımıza moral vermek adına psikoloğumuz Sevgi Doğan öncülüğünde bir konser düzenledik. Katılım gayet iyiydi ve yüzler gülüyordu. Temennimiz bu hastalarımızın hem tedavileri açısından hem de genel yaşam standartları açısından yüzlerinin devamlı gülmesi. Bu tarz etkinlikleri hastalarımızın moral düzeyini arttırmak için belli aralıklarla sürekli yapmaya çalışacağız. Bu programda emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: NEÜ   Rektörlüğü Basın  ve    Halkla     İlişkiler   Müşavirliği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz