Necmettin Erbakan Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğünün uluslararasılaşma politikası kapsamında Necmettin Erbakan Üniversitesi  Küresel ve Bölgesel Çalışmalar Merkezinin başlatmış olduğu “12 Ayda 12 Uluslararası Bilimsel Toplantı” serisinin ilki olan ‘Popülizmin Yükselişi’ konulu uluslararası çalıştay başladı.

Hollanda, Hindistan, İspanya, İngiltere, Rusya ve Kazakistan’dan gelen akademisyenlerin katılım gösterdiği çalıştayın açılış konuşmasını Necmettin Erbakan Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu yaptı. Rektör Prof. Dr. Zorlu, dünyanın farklı ülkelerinden kıymetli akademisyenleri böylesine önemli bir çalıştay için ağırlamaktan duydukları memnuniyeti belirterek, “Dünyayı etkileyen önemli olayları ve meseleleri farklı açılardan görebileceğiz. Burada önemli olanın; bilim ve düşünce insanlarının bir araya gelerek düşüncelerini karşılıklı paylaşabilmesi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Farklılıkların zenginlik olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Zorlu, “Çalıştayın sonuçlarının konunun anlaşılması hususunda farkındalık yaratacağını ve faydalı sonuçlar doğuracağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından sunumlara geçildi. İki gün sürecek olan çalıştayda, “Popülizm nedir? Popülizmin yükselişini nasıl açıklayabiliriz? Popülizm nasıl işler ve dünya düzeni için ne gibi tehditler sunabilir? Popülist hareketlerin sosyal, ekonomik ve politik etkileri nelerdir?” sorularına cevaplar aranacak.

Kaynak: NEÜ   Rektörlüğü Basın  ve    Halkla     İlişkiler   Müşavirliği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz