(KTÜN) ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) arasında özel yetenekli öğrencilerin eğitimine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğinin artırılması, özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda Konya Teknik Üniversitesinin imkan ve deneyimlerinden faydalanması amaçlanıyor.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen törende, iş birliği protokolü, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük tarafından imzalandı. İmza törenine, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kurt, Konya Meram Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Alaaddin Kılıç ile Yüksel Bahadır Alaylı Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ahmet Topcu katıldı.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, yaptığı konuşmada, Konya Teknik Üniversitesi olarak hizmet içi eğitimler, fikri, sınai mülkiyet hakları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Prof. Dr. Özçelik, “Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol vasıtasıyla Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, öğretmenlere ve öğrencilerimize fikri, sınai mülkiyet hakları konusunda destek vermiş olacağız. Protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise Konya’da güzel çalışmalar içerisinde olduklarını belirterek, “Sayın Valimizin öncülüğünde, Konya Büyükşehir Belediyesi, üniversiteler, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası başta olmak üzere hep birlikte güzel çalışmalar yapıyoruz. Bugün de bunun bir örneği içerisindeyiz. Konya’da bulunan Bilim ve Sanat Merkezlerindeki öğrencilerimize daha iyi imkanlar sağlama, bilgili, iyi yetişmiş, başarılı öğrenciler yetiştirme noktasında protokolümüzü imzaladık. Konyamız ve öğrencilerimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

Protokol kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğinin artırılması, özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda Konya Teknik Üniversitesinin imkan ve deneyimlerinden faydalanması amaçlanıyor. Ayrıca, okul ve kurumların yönetici, öğrenci ile öğretmenlerin de sınai mülkiyet farkındalığının artırılması, bu kurumlarda yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yenilik ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasının sağlanması hedefleniyor.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz