Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne (TEKNOFEST) hazırlanan Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi bünyesindeki takımları ve öğrencileri akademik danışmanları eşliğinde, çalışma yaptıkları alanlarda ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyarette, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken ve Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Teknofest Kurumsal Temsilcisi Prof. Dr. İsmail Sarıtaş, Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdullah Engin Özçelik ile takımların akademik danışmanları eşlik etti.

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy ve beraberindeki yönetim, ziyaret kapsamında TEKNOFEST İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’nda “Kapsül Selçuk IEEE Takımı”, Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda “Selçuk Elektromobil Takımı”, Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması’nda “Target Takımı”, Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması’nda “Slat-Falcon Takımı” ile “Anadolu Kartalları Takımı”, Eğitim Teknolojileri Yarışması’nda “Hangar Dene ve Yap Takımı”, Roket Yarışması orta irtifa kategorisinde “Target Roket Takımı” ve “Hangar Roket Takımı” ve farklı kategorilerdeki takımların devam eden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geleceği açısından genç beyinlere ihtiyacının olduğunu söyledi. Gençlerin çaba ve gayretleriyle ülkenin daha ileri düzeylere ulaşacağına inandığını ifade eden Prof. Dr. Aksoy, üniversite yönetimi olarak öğrenci takımlarının her zaman yanında olduklarını aktardı.

Prof. Dr. Aksoy, öğrencilerin motivasyonunu sağlama amacıyla ziyarette bulunduklarını belirterek, “Öğrencilerimize özgüven kazandırmayı her şeyden üstte görüyoruz. Bizim için her başarıdan daha önemlidir. Varsın başarılar gelmesin, yeter ki sizler iyi yetişin, bu özgüvenle mezun olun. Memleketin sizler gibi yetişmiş beyinlere ihtiyacı vardır. Allah yolunuzu açık etsin, başarılar diliyorum. Yarınları, inşallah, biz sizler üzerinden yakalayacağız ve gelecek, Türkiye’nin olacak” diye konuştu.

Selçuk Üniversitesinin belirli kültür ve kimliğe sahip olduğunu anlatan Prof. Dr. Aksoy, üniversitenin bölgede aşı çalışmalarından TEKNOFEST çalışmalarına kadar birçok alanda bilim ve araştırma üssü hâline gelmeye başladığını sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz