Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) akademik kurul toplantısı, Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik’in katılımıyla gerçekleşti.

 

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, MYO toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andıklarını söyledi. Üniversite olarak Suriye’de yaşanan gelişmeler konusunda devletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanında olduklarını ifade eden Özçelik, üniversite olarak üzerlerine düşen görev ve sorumluluğu yapma gayretinde olduklarını belirtti.

“GELECEĞE YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPMANIN GAYRETİNDEYİZ”

Rektör Özçelik, üniversite olarak meslek yüksekokulu ve fakülteleriyle köklü bir geçmişe sahip olduklarını, bu açıdan araştırmacı bir devlet üniversitesi olma hedefiyle çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Üniversite yönetimi olarak proje ve proje çalışmalarına büyük önem verdiklerini anlatan Özçelik, şunları kaydetti: “Konya Teknik Üniversitesi olarak Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve bağlı olduğu kuruluşlarla Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programını (SAYP) imzaladık. SAYP ve benzeri protokoller, araştırma üniversitesi olabilmek için gerekli kriterler arasında yer alıyor. Bu anlamda, Nanoteknoloji ve İleri Malzemeler Geliştirilmesi, Uygulama ve Araştırma Merkezi (NANOMER), Obruk Uygulama Araştırma ve İzleme Merkezi, Enerji Teknolojileri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi ve Savunma, Uzay ve Havacılık Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezini hayata geçirdik. Bu alanlarda yetkin, uzman öğretim üyelerimiz bulunuyor. Üniversite olarak ülkemiz ve milletimizin geleceğine yönelik çalışmalar yapmanın gayretindeyiz.”

Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur ise MYO’da gerçekleştirilen çalışma ve faaliyetler, akademik ve idari kadro, bölümler, MYO’nun fiziki durumu başta olmak üzere çeşitli konularda sunum gerçekleştirdi. Toplantı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Toplantıya, MYO Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Murat Selek, Öğr. Gör. Durmuş Ali Açıkel ve akademik personel katıldı.

Kaynak: KTÜN Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz