Selçuk Üniversitesi Sarayönü Meslek Yüksekokulu’nda “Kütüphaneme Sahip Çıkıyorum” etkinliği ile modernizasyonu ve yeniden düzenlemesi yapılan kütüphanenin açılışı yapıldı

Sarayönü MYO’da gerçekleştirilen açılışa; Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Sarayönü Kaymakamı Abdulkadir Okay, Sarayönü MYO Müdürü Prof. Dr. Nur Boyraz, İlçe Emniyet Amiri Hasan Korkmaz,  Dr. Öğr. Üy. Muhammed Kamil Öden, Hayırsever; Sarayönü Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ahmet İnanır, Yılmaz Ayaslı, Veysel Ülker, Mustafa Arslan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kütüphane açılış konuşmasını gerçekleştiren Sarayönü MYO Müdürü Prof. Dr. Nur Boyraz, “Bugün burada daha önceden mevcut olan ve yetersiz kalan kütüphanemizin biraz daha genişleterek fiziki olarak imkanlarını geliştirerek aynı zamanda da alt yapısını modernize ederek yeniden hizmete sunmanın gururunu yaşamaktayız. Açılışımıza katılarak bizlere onurlandırdığınız için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Kütüphanemiz eskiden oldukça yetersizdi, fakat mutlaka bir şekilde iyileştirilmesi günümüzün teknolojik koşullarına göre yapılanması gerekiyordu. Bunun için sağ olsun arkadaşlarımızla, müdür yardımcılarımız ile burada elini taşın altına koyarak burada iyi bir iş yapalım dediler. Bizde kendilerine destek çıktık. Maddi olarak belli bir külfeti de vardı tabi kurumların biliyorsunuz ki bütçe olarak kısıtlı olduğu zamanda 25-30 bin lira gibi maddi bir külfetin kurum tarafından kaldırılamayacağı da malumdur. Değerli vatandaşlarımızın katkılarıyla da burada en iyi şekilde kullanmaya çalıştık. Bugün burada çok faydalı bir işin ortaya çıktığını görüyoruz. Umarım bu faydalı işin öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız tarafından faydalı bir şekilde kullanılır. Onlara nezih bir ortam sunmanın mutluluğu içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Sarayönü Kaymakamı Abdulkadir Okay ise, “Hayırseverlerimize teşekkür ediyorum, kütüphane demek medeniyet demek yüksekokulumuzun, öğrencilerimizin, öğretim görevlilerimizin istifadesine sunulacak bu kitapların hem ilçemize hem ülkemize hayırlar sunmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Açılış; hayırseverlere ve katılımcılara plaket takdiminin ardından toplu fotoğraf ile son buldu.

Kaynak: SÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz