Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’in başkanlığında Koronavirüs komisyonu Covid -19 salgını ve süreçle ilgili toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Kara, Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Prof. Dr. Özdemir Koçak ile kurul üyeleri katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda Covid -19 salgınına karşı üniversitemizde alınan tedbirler gözden geçirildi.  Ayrıca devletin üst kurumlarının almış olduğu kararlar çerçevesinde üniversitemizde alınacak ilave tedbirler görüşüldü. Bunun yanı sıra ilerleyen süreçte ortaya çıkabilecek risklerle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda görüşülen konu başlıkları ana hatlarıyla şunlardır:

  1. Üniversitemizdeki sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve en üst düzeyde sunumu konusunda değerlendirmeler yapılarak alınan tedbirler gözden geçirildi.  Ayrıca Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz hastane bünyesinde alınan tedbirleri aktardı.
  2. Uzaktan eğitim yöntemiyle verilecek olan eğitim ve alt yapı konuları ele alındı.
  3. Üniversitemizdeki akademik ve idari birimlerin dışında diğer tesislerin  (veteriner hayvan çiftliği, ziraat fakültesi çiftlikleri, laboratuvarlar, sosyal tesisler gibi…)  işleyişi ve kontrollerinin yapılması hususlarında aktif ve dinamik olarak sürecin takip edilmesi kararlaştırıldı.
  4. Tıp Fakültesi Enfeksiyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Onur Ural tarafından Koronavirüs ve salgın ile ilgili mevcut durum hakkında bilgiler verildi.
  5. Ayrıca covid-19 ve salgınla ilgili kamuoyunda panik havası oluşturulmasının önüne geçmek amacıyla SELÇUKSEM ve üniversite televizyonu  (ÜNTV) stüdyoları aracılığıyla ilgili akademisyenlerin kamuoyunu aydınlatacağı kamu spotları hazırlanması kararlaştırıldı. Hazırlanan kamu spotları üniversitemiz web sayfası ve kurumsal sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanması kararlaştırıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz