Selçuk Üniversitesi, bilim insanlarını bir araya getirmeye devam ediyor. 4. Uluslararası Mühendislik Teknolojileri Konferansı ICENTE’20, Selçuk Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Perşembe günü başlayan program, 21 Kasım’da sona erecek. Dijital ortamda yürütülen organizasyonun, bilim dünyasına önemli katkı sunacağını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, “Bilim insanlarının ortak fikirler, ortak düşünceler üretecek olması ümit verici. Buna öncü olan Teknoloji Fakültesi bizler için gurur kaynağı.” dedi.

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından dördüncüsü gerçekleştirilen ve 19 Kasım’da başlayan Uluslararası Mühendislik Teknolojileri Konferansı ICENTE’20 (International Conference on Engineering Technologies) 21 Kasım’da sona erecek. Önde gelen uluslararası ve disiplinler arası araştırma topluluklarını, geliştiricileri ve ileri teknoloji kullanıcılarını bir araya getirmek ve teknoloji alanındaki teorik ve pratik konuları tartışmak için organize edilen konferans, araştırma ve gelişmelerin sonuçlarını sunmak ve dünyanın dört bir yanındaki ilgili faaliyetleri vurgulamak için önemli bir platform oluşturuyor. Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Ciniviz moderatörlüğünde gerçekleştirilen ICENTE’20 Konferansının açılış konuşmasını Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy çevrimiçi olarak yaptı. Dijital ortamda gerçekleştirilen konferansın bilim dünyasına katkı vermesini ümit ettiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, “Her ne şartta olursa olsun bilim insanlarının ortak fikirler, ortak düşünceler üretecek olması oldukça önemli. Buna öncü olan Teknoloji Fakültesi bizler için gurur kaynağı. Bilim adamlarının bir araya gelerek 180’in üzerinde bildiri sunacak olması ve bu bildirilerin uluslararası platformda paylaşılacak olması bizler ve bilim dünyası için ümit verici.” diye konuştu.

MÜHENDİSLİK ALANLARINDAKİ EN SON BİLGİLER PAYLAŞILIYOR

Konferansın Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şakir Taşdemir de “Dördüncüsünü düzenlediğimiz International Conference on Engineering Technologies, kültür ve hoşgörü başkenti olan Konya’da, Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesinin ev sahipliğinde yapılmaktadır. Konferansımız, mühendislik dallarının bir araya gelmesi ile oluşan multidisipliner bir konferanstır. Biyomedikal, Bilgisayar, Elektrik & Elektronik, Makine, Mekatronik ve Metalurji & Malzeme ve İnşaat Mühendisliği olarak 7 farklı bilim alanında, 8 farklı ülkeden, 185 bildiriden hakem değerlendirmeleri sonucunda 145’i konferansta sunulmak üzere kaydı yapıldı. 73 yerli ve yabancı üniversite ve kuruluşun katılım sağladığı konferansımızda bildiriler çevrimiçi oturumlarda sunulacak. Konferansımızın temel amacı, mühendislik alanlarındaki en son bilgi ve yenilikleri paylaşma ve tartışma ortamı sağlamaktır. Bu fırsatla akademisyenlerimiz, bilim insanlarımız ve araştırmacı arkadaşlarımız mühendislik disiplininin farklı alanlarındaki bilgi ve tecrübelerini paylaşma fırsatı bulacaklardır. Konferansın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, başta Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy’a, Selçuk Üniversitesi yöneticilerine ve konferans düzenleme ve bilim komitesine, yerel komite üyelerine, sponsorlarımıza, bildiri sunan değerli öğretim elmanı ve araştırmacılara, bilim komitemize, hakemlik sürecinde bizlere yardımcı olan değerli akademisyenlere, oturum başkanlarına ve konferansımız için çalışan tüm görevli arkadaşlara organizasyon komitesi adına teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Murat CİNİVİZ moderatörlüğündeki konferansın ilk oturumu, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinden Doç. Dr. Rita Ismailova’nın, “Accessibility of web services in Central Asia across sections” isimli İngilizce sunumuyla başladı. İkinci oturumda ise Gdansk Teknoloji Üniversitesi’nden Dr. Jacek Tomkow, “Underwater Welding of High Strength Low Alloy (HSLA) Steels – Ways to Minimize the Main Difficulties”, Katalonya Politeknik Üniversitesinden Prof. David Arencon Osuna da “Microporous Polymeric Membranes Obtained by Extrusion and Lightweight Plastic Parts Obtained Through Microcellular Injection Moulding” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz