Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken’in katılımıyla gerçekleşti.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken yaptığı konuşmada, mezun olan genç ziraat mühendislerinin yetişmesinde öğretim elemanları ve ailelerinin önemli katkılarının olduğunu söyledi. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesinin, üniversitenin ilk kurulan fakülteleri arasında yer aldığını ifade eden Prof. Dr. Eken, “Sizler bizim gururumuzsunuz, iftihar tablomuzsunuz. Birikim ve tecrübe sahibi hocalarımızdan aldığınız eğitimi ve üniversitemizin güçlü teknik altyapısını da kullanarak bugünlere geldiniz. Bundan sonra ülke hizmetinde bulunacaksınız. Ülkemize, ziraat alanında en iyi şekilde hizmet edeceksiniz. Ülkemizin gelişmişliğinde en önemli faktörlerden birisi ziraat ve hayvancılık sektörüdür. Aldığınız eğitimler neticesinde ülkemize önemli katkılarınızın olacağına inanıyorum. Elbette ki meslek itibarıyla mesleğiniz durağan bir meslek değil. Sürekli yeniliklere, değişimlere açık bir meslek. Bu açıdan da kendinizi geliştirmeye devam ediniz. Okuyacaksınız, araştıracaksınız. Mezun olduktan sonra da kıymetli hocalarımızla, Selçuk Üniversitesi ile iletişiminizi kesmeyiniz. Üniversitemizin teknik ve diğer imkânlarının kapısı sizlere sonuna kadar açık. Mesleklerinizi, Allah’ın izniyle, hem ülkemizde hem de uluslararası düzeyde en iyi şekilde yapacağınız konusunda kuşkum yok.” diye konuştu.

 “EKİLEBİLİR VATAN TOPRAĞININ HER BİR METREKARESİ SİZLERE EMANET”

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu da Selçuk Üniversitesinin, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden bir tanesi olduğunu dile getirdi. Selçuk Üniversitesi eğitimini ve kültürünü almanın önemli şans olduğunu anlatan Prof. Dr. Bayramoğlu “Mezun olduktan sonra sizlerden gelen başarı haberlerinizle aileleriniz ile birlikte onurlanacağız, gururlanacağız ve sevinç duyacağız. Türkiye her alanda olduğu gibi tarım sektöründe de dünyanın en büyük ve güçlü ülkelerinden bir tanesidir. Tarım sektörünü bugüne ziraat mühendisleri getirdi. Bundan sonra da bu sorumluluk sizlerindir ve sizler ilerleteceksiniz. Sadece Türkiye’de değil, dünya toplumlarının beslenmesi için gerekli gıdanın üretim sorumluluğu siz değerli ziraat mühendislerinin omuzundadır. Dolayısıyla bu sorumluluğu unutmayacak, kendi geleceğinizi ve ülke geleceğini şekillendireceksiniz. Ekilebilir vatan toprağının her bir metrekaresini, Ziraat Fakültesindeki tüm hocalar olarak sizlere emanet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere belgeleri takdim edildi. Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk, Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Özdemir, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Murat Akbulut, öğretim elemanları ve ailelerin katıldığı tören, öğrencilere diplomalarının verilmesiyle sona erdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz