Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından düzenlenen programda Mehmet Akif Ersoy’un anısına “Gitme Ey Yolcu” isimli tiyatro oyunu sergilendi.

Süleyman Demirel Kültür Merkez’inde düzenlenen tiyatro gösterisine; Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Ufuk Deniz Aşçı, Oyuncu Ahmet Yenilmez, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 Oyuncu Ahmet Yenilmez, “İstiklal Marşımızın şairi, milli mücadelemizin abide şahsı olarak bilinen Merhum Mehmet Akif Ersoy dedemizin 20- 27 Aralık tarihleri doğum ve ölüm tarihleridir. Doğumunun 146’ıncı, ölümünün 85’inci yılı münasebetiyle bu yıl bir ilk yaşandı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, 20 -27 Aralık Haftasını Mehmet Akif Ersoy haftası olarak ilan ettiler. Biz de bu kapsam içerisinde Yenilmez Sanat Merkezi olarak yaklaşık 11 yıldır sahnelediğimiz oyunu biraz daha güncelleyerek turneye çıktık. Sayın Necmi Uyanık hocamın hassasiyetinden dolayı, bu haftanın boş geçmemesi için Selçuk Üniversitesindeyiz. Şimdiden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Gitme Ey Yolcu” tiyatro oyununun ardından Oyuncu Ahmet Yenilmez’e plaket takdimi yapıldı.

Kaynak: SÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz