2019-2020 Futbol Sezonu Konya 1. Amatör Küme A Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Selçuk Üniversitesi Futbol Takımı, ilk yarıda oynanan 8 müsabakayı da galibiyetle tamamlayarak 24 puanla ligi lider olarak tamamladı. Temsilcimiz bu müsabakalarda rakip kalelere 39 gol atmış, kalesinde 6 gol gördü.

Selçuk Üniversitesi Futbol Takımı Kulüp Başkanı Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, takımın ilk yarı performansından ve puan sıralamasındaki yerinden memnun olduğunu dile getirerek takımın her zaman yanında olduğunu ve daha büyük başarılara imza atacaklarına inancının sonsuz olduğunu ifade etti. Rektör Şahin, öncelikli hedeflerinin üniversitede öğrenim gören öğrencilere spor sevgisini aktarıp, onlara spor yapma fırsatı verip tamamen üniversitenin öz kaynaklarıyla inşallah ligi şampiyon olarak tamamlayıp bir üst lige katılmayı hedeflediklerini belirti.

Selçuk Üniversitesi Futbol Takımı Antrenörü Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Topuz, şu an takım olarak iyi bir motivasyona sahip olduklarını, oynadıkları müsabakaları kazandıkça özellikle genç sporcuların özgüven duygularının arttığını haliyle de bunun sportif başarıya yansıdığını ifade etti. Topuz, bundan sonraki maçların özellikle mevsim şartları da göz önüne alındığında zorluk derecelerinin artacağını ama kalan maçları da kazanabilmek adına iyi bir planlama yaparak bu doğrultuda çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Sporcuları adına bu başarıda maddi manevi önemli katkılarından dolayı her zaman yanlarında olan Selçuk Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Kulüp Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin’e ve yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkürlerini iletti.

Kaynak: SÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz