“Uzaktan Eğitim” toplantısı Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin başkanlığından yapıldı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Selçuk Ünversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Prof. Dr. Hüseyin Kara, Prof. Dr. Özdemir Koçak, Genel Sekreter İbrahim Halıcı, dekanlar, müdürler ve birim amirleri katıldı.

Küresel ölçekte yaşanmakta olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen olağanüstü durum karşısında, Selçuk Üniversitesi, hızla harekete geçmiş ve konuya ilişkin olarak oluşturulan kurullarımız bu sürecin eğitim öğretime muhtemel etkileri üzerine belli senaryolar üzerinde çalışma başlatmıştır.

Toplantıda, eğitim öğretim faaliyetlerimizin mümkün olduğunca kesintisiz yürütülebilmesi için uzaktan eğitim modelinin planlaması yapıldı. Bu süreçte başkaca örnekler de incelendi. Üniversitemizin uzaktan eğitim alt yapısı ve insan kaynaklarının durumu konusunda bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda tüm birim amirlerinin ve ilgili personellerin görüşleri alındı.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen bu dönemde öğrencilerimiz, öğrenme süreçlerinin kesintiye uğramasının önüne geçmek üzere uzaktan eğitim faaliyetleri için yol haritası belirlenmiştir.

Mevcut altyapı konusunda üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Vedat Çakır tarafından da bir sunum gerçekleştirildi.

Kaynak: SÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz