Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy başkanlığında gerçekleşti.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy Fakültede düzenlenen toplantıda, yönetim olarak eğitim faaliyetlerinin yanı sıra fiziki ve ekonomik şartların geliştirilmesi konusunda çalışmalarda bulunduklarını söyledi. Bu kapsamda toplumsal sorunların çözümüne de önem verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Görevi devraldığımız günden bu yana belirttiğimiz tüm alanlarda etki gösterebilecek adım ve faaliyet gösterme gayretine girdik. Burada, Ziraat Fakültemizin ayrı bir yeri var. Fakültemiz, Üniversitemizin en köklü fakülteleri arasında yer alıyor. Üniversitemiz, sanayi ve tarımın birleşme noktası olan Konya’da, Ziraat Fakültesi ile bölge ve ülkenin en gözde fakültelerinden bir tanesine sahip. Toplumla da bunu birleştirerek şehrimize yansıtmamız gerekiyor.” dedi.

Dünyanın Kovid-19 salgınıyla değişim içerisine girdiğini belirten Prof. Dr. Aksoy, “Yerli ve millî konularda gayret etmemiz, daha fazla çalışmamız gerekiyor. Bunun için kaybedecek zamanımız yoktur. Burada da Üniversite olarak biz bir vatan savunuyor edasıyla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmamız gerekiyor. Biz, yönetim olarak görevi devraldığımız andan itibaren bu amaçla çalışıyoruz. Tüm öğretim elemanlarımızın da bu gayretle çalıştığına inanıyoruz. Ziraat Fakültesi, öncü ve önder olan bir fakültemiz. Gurur duyduğumuz, köklü bir fakültemiz. İnşallah, sizlerle birlikte bundan sonraki süreçte de daha iyi ve güçlü bir Selçuk Üniversitesi göreceğiz. Daha güçlü bir Selçuk Üniversitesine adım atacağız. Çünkü tarımın daha önce fark edilmediği kadar önemli olduğu, yeniden anlaşıldığı bugünlerde Ziraat Fakültemiz yeniden şahlanışın, ayağa kalkışın başlangıcı olacak. İnşallah Selçuk Üniversitesi de bir anlamda lokomotif pozisyonunda olacak.” diye konuştu.

Dekan Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu da SÜ Ziraat Fakültesinin, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük fakültesi olma özelliğine sahip olduğunu söyledi. Bölge çiftçisinin sosyo-ekonomik refahını artırmaya yönelik faaliyetler gösterme gayretinde olduklarını ifade eden Bayramoğlu, fakülteye ilişkin kurumsal çalışmalar, bölümler, araştırma çalışmaları, laboratuvar ve uygulama alanları, altyapı çalışmaları başta olmak üzere çeşitli konularda bilgi verdi.

Konuşmaların ardından soru-cevap, görüş alışverişi ve temennilerde bulunuldu. Toplantı, emekliliğe ayrılan Prof. Dr. Ramazan Yetişir ile Prof. Dr. Fikret Akınerdem’e plaket ve çiçek takdimiyle sona erdi.

Toplantıya; Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Fakülte öğretim elemanları ile online bağlanan öğretim elemanları katıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz