Lüks ve kalabalık tatil noktalarından çok mesafeyi koruyarak tatil yapmak herkesin birinci önceliği olmuş durumda. Bu konuda da karavan ile yapılan kamp tatilleri diğer seçenekler arasında bir adım daha öne çıkıyor.

Artvin – Borçka, Karagöl

Borçka; manzarası, oksijeni ve barındırdığı bitki örtüsüyle dünyanın en özel köşelerinden biri tanesi. Borçka’da doğayla bütünleşik, keyifli bir kamp tatili yapmak mümkün. Kamp alanında ihtiyacın olan her şeyi rahatlıkla bulabilirsin. Bu tabiat parkında, çıkacağın uzun yürüyüşlerde unutamayacağın manzaralara eşlik edebilirsin, anları ölümsüzleştirebilirsin.

Muğla – İnbükü Orman Kampı

İnbükü Orman Kampı, Muğla’nın sessiz, sakin, huzur dolu noktalarından bir tanesi. Hem çadır hem de karavanla kamp yapılabilecek yerlerden bir tanesi. Kamp, Marmaris-Datça karayolu üzerinden 25 kilometre sonra karşınıza hemen çıkacak. Aynı zamanda kalabalıktan uzak bir şekilde denizin tadını da bol bol çıkarabilirsiniz. Zira İnbükü Orman Kampı’nda 4 kilometre uzunluğunda sahil şeridi de mevcut.

Muğla – Akyaka Orman Kampı

Akyaka Orman Kampı, Muğla’da yer alan kamp yerleri arasında en popüler olanı. Çadır ve karavan kampı yapacaklar için ideal de en iyi seçeneklerden bir tanesi. Şehirden uzaklaşıp kafa dinleyebileceğin, tamamen ormanın içinde yer alan huzur verici bir kamp yeri. Manzarası ise gerçekten inanılmaz.

Ayvalık – Cunda Adası

Ada Camping, Cunda Adası’nda Milli Park’ın içinde, tüm Cunda’da denizin en temiz olduğu yerde bulunuyor. Tesis bölgedeki en güzel denize giriş noktasında. İster çadır ya da karavan kampı yapıyorsunuz, isterseniz ahşap ev tarzı odalarında konaklayabiliyorsunuz. Bir de çekme karavandan dönüştürülmüş odalar var. Ekonomik olsun diye kamp yapmayı tercih edenlerdenseniz hesaplı bir işletme olduğunu söyleyemeyiz.

Antalya – Olympos

Olympos Çıralı, Türkiye’nin en meşhur kamp alanı. Çıralı, yeşille Akdeniz’in buluştuğu şahane bir yer. Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Çıralı, Olympos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde yer alıyor. Kemer ilçesi Ulupınar bölgesinde bulunan Çıralı kamp alanı, 3 kilometre uzunluğundaki sahili, koruma altındaki Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının da üreme alanıdır. Hem doğa hem de deniz tatili yapabilmek mümkün. Karavanla konaklayanlar için günlük belli bir ücret alındığını söylemek gerekiyor.

Fethiye – Kabak Koyu

Kabak Koyu, Akdeniz’in en güzel manzaralarını seyredebileceğin yerlerin başında geliyor. Bakir kalabilmiş yeşil örtüyle kaplı bu koyda uzun yürüyüşler yapmak da mümkün… Kabak Koyu’na, son zamanlarda epey popüler olan Faralya Köyü’nden ulaşabilirsin. İster manzarayı seyredebileceğin bir yerde karavanınla, istersen de deniz kenarı bir noktada çadırla kamp yapabilirsin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz