YÖK Başkanı Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda aldıkları puanla tercih yapmak isteyen öğrenciler için “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı” açtıklarını duyurdu. Korona virüsü salgını nedeniyle üniversiteleri gezemeyen öğrenciler, yerleşmek istedikleri üniversite ve bölüm hakkında bilgi alabilecek.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), YKS’den aldıkları puanla tercih yapmak isteyen öğrenciler için “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı” açtığını duyurdu.

Sanalfuar.yok.gov.tr adresinden ziyaret edilebilecek fuarda 200 üniversite yer alacak. Üniversiteler canlı tanıtım etkinliklerinin yanı sıra öğrenci adaylarıyla sesli ve görüntülü görüşme yapabilecek.

YÖK Başkanı Başkanı Yekta Saraç, öğrencilere “Sevgili öğrenciler, öncelikle Yükseköğretim Kurumları Sınavında göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bugünlerde program ve üniversite tercihi bağlamında geleceğiniz açısından önemli bir karar verme sürecindesiniz” dedi.

Yekta Saraç şunları belirtti:

“İçinde bulunduğunuz şartları da dikkate alarak, üniversite tercihi yapacak adaylarımıza bu süreci kolaylaştırmak için “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020” adıyla üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla bir fuar düzenleyeceğiz. Bu Fuarın, tercih sürecinizi kolaylaştıracağına, daha doğru bir program ve üniversite tercihi yapabilmenize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yapacağınız tercihin size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Sanal Fuar Kayıt Formu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz